שינוע מטענים לאילת - שאלות נפוצות

1. מה חשיבות הובלת מטענים לאילת ממרכז הארץ?

מיקומה של העיר הדרומית ביותר במדינה מבודד אותה עשרות ק"מ מאזורי הליבה והייצור שלנו. אמנם בדרום קיימים אזורי חקלאות, אך הם אינם מספקים את כל הצרכים הנחוצים לתושבים ולתיירים הרבים בכדי להתקיים.
אילת פעילה בכל עונות השנה, לכן יש לה צורך באספקה קבועה של סחורה ומוצרים טריים. הדרך היעילה והזמינה ביותר היא באמצעות משאיות ומכולות קירור, שיעשו דרכן ממרכז וצפון הארץ, דרומה. הסחורה מיועדת, בין היתר לאתרי התיירות והמלונות הממוקמים בעיר ובקרבתה, האחראיים על הכנסותיה.

2. מה כוללות הובלות לאילת ממרכז הארץ?

אילת, כאמור, היא עיר המתפתחת בקצב מסחרר. הובלות לאילת ממרכז הארץ כוללות משאות כבדים המיועדים לפרויקטים לפיתוח העיר, ציוד אלקטרוני ומכשור רגיש למפעלי ההיי-טק החדישים הממוקמים באזור; גם להם תפקיד חשוב בכלכלת העיר, כמובן. הצורך המובן מאליו, הוא כמובן מוצרי מזון שונים, ומוצרים בקירור שאותם יש להוביל באמצעות מכולות מיוחדות.

3. האם כל נהג משאית (בעל רישיון ג') יכול להוביל מטענים לאילת?

מעבר לעובדה ששינוע מטענים לאילת מחייב כלי רכב מתאימים, רישיון מוביל ורישיון להובלת מטענים – לכל סוג מטען עשוי להימצא ולהידרש אישור מיוחד. למשל, מזון בטמפ' מבוקרת (בדרך כלל מוצרים המצריכים הובלה בקירור), או מטענים מסוכנים נדרשים בהצגת אישור במידת הצורך.

4. מאיפה מתבצע שינוע מטענים לאזור הדרום?

כאשר יש צורך בשינוע משאות מפנים הארץ לאילת, נתיב הנסיעה יהיה כנראה דרך כביש 90, החוצה את הארץ מצפון לדרום. בדרום הארץ, אחרי היציאה מים המלח, הופך הכביש לחוצה נופים מלאי עניין וצבע, הלוא הוא כביש הערבה.
* עובדה שלא ידעתם על כביש הערבה: אורכו הכולל מעל ל-450 ק"מ!

ממרכז הארץ עד צומת הערבה זוהי נסיעה האורכת כמאה ק"מ, מצומת הערבה עד אילת צפויים לנהג עוד כ-200 ק"מ עד שיגיע למחוז חפצו. כיוון שהנהיגה היא מעייפת ומתישה, על שינוע המטען להתבצע בצורה בטיחותית ביותר, החל בהעמסת המטען על כלי הרכב ועד לפריקתו בבטחה במפעל או במרכזי השיווק באילת. אצלנו, במובילי אלפא, הוכשרו הנהגים בצורה הטובה והמוקפדת ביותר; במהלך הנסיעה מנטר נהג המשאית או המכולה את בטיחות המטענים באמצעות מכשירי ניטור הממוקמים ברכב; בנוסף, מידי פעם עושה עצירות התרעננות ובדיקת יציבות המטען.

5. האם למשך זמן ההובלה לאילת יש חשיבות?

יש להרבה אנשים נטייה לחשוב שאם ההובלה היא לאילת אז היא תיקח נצח. תנו לנו לחדש לכם: למשך זמן הנסיעה חשיבות רבה מהרבה סיבות; למשל, כשמדובר בהובלת מוצרים בקירור או בהקפאה, משך זמן השינוע הוא מוגבל כיוון שמוצרים אלו עשויים להתקלקל. לנו, מובילי אלפא, יש מחויבות כלפי לקוחותינו לבצע את השירות הטוב ביותר, בזמן המהיר ביותר, על אף המרחק הלא מבוטל לאילת.

6. מהי הדרך היעילה ביותר להובלות ממרכז הארץ לאילת?

נכון להיום, הדרך היבשתית היחידה להובלת משאות ממרכז וצפון הארץ לאילת, היא כביש 90. לא הדרך הכי נוחה, ולא הכביש הכי בטוח, לכן מתבצעים שיפוצים לכל אורך הכביש ומתוכננים בו שדרוגים להקלת דרכי הגישה לעיר.
מעבר לשינויים הצפויים בכביש הערבה, עתידים להיפתח שדה תעופה ונמל ימי, הצפויים להפוך את אילת למרכז סחר בארצנו. אבל! למרות האמצעים החדשים, הובלות באמצעות משאיות ורכבים כבדים חיוניות להתנהלות השוטפת של בתי העסק והמשווקים בעיר וסביבתה. הרי שנסיעה במשאית היא הזמינה ביותר מבין דרכי הגישה כיום, בעזרת משאית ניתן להוביל כמעט את כל סוגי המטענים, מכל רחבי הארץ, בצורה בטיחותית, תוך פחות מ-24 שעות. למרות הריחוק הגיאוגרפי העצום של אילת ממרכז הארץ, בעזרת שינוע מטענים זמין וקבוע, המייבא לעיר סחורה, ניתן לשמור על אילת כעיר מרכזית ותוססת בדרום הארץ היפהפייה שלנו!

7. כיצד נבחר את חברת ההובלות הטובה ביותר לאילת?

בעת בחירת חברת ההובלה, חשוב לבחור בחברה בעלת הציוד והכלים הנדרשים לכך. בין אם זה מנופים, מעליות או כלים לפירוק והרכבה של הריהוט; וודאו כי יש לחברה משאיות גדולות, על מנת להוביל הכל בפעם אחת. מעבר לכך, חשוב שצי המשאיות יהיה תקין ושיוכלו להיסגר כמו שצריך, אחרת הציוד שלכם לא יהיה בטוח ועלולים להיגרם לו נזקים כמו נזקי מזג אוויר, לכלוך ואולי אפילו אבדן.